„Знајте да смо један народ. Имамо исту вјеру, културу, језик и традицију. Ви сте наша браћа и овдје сте увијек добро дошли“, поручио је предсједник Владе Републике Српске Саво Минић данас у Бањалуци на свечаном пријему за ученике и наставнике са Косова и Метохије, који бораве у Републици Српској, у оквиру пројекта „Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске“.

Премијер Минић је изразио велико задовољство због поновног сусрета са браћом са Косова и Метохије, те похвалио ентузијазам свих који су учествовали у реализацији овог пројекта. Истакао је да се наш народ с Косова и Метохије, тренутно, налази у специфичној и веома тешкој ситуацији.

 

„Зато желимо да им на сваки могући начин покажемо да смо са њима. Жељели смо да, као и сваке године, дођу овдје у институције Републике Српске како бисмо им пожељели добродошлицу и како би понијели најљепше успомене и утиске. Оно најмање што можемо урадити јесте да будемо са њима и да будемо дио њих“, истакао Минић.

 

Нагласио је да су дјеца са Космета смјештена у домовима породица широм Републике Српске, али да је намјера институција била да им и званично пожеле добродошлицу.

„Надам се да ово неће престати, него да ћемо и у будућности бити један народ који заједнички гради своју судбину“, закључио је Минић.

Програм „Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске“ траје од 2012, а ове године више од 800 дјеце и просвјетних радника је стигло у Републику Српску.